Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

gracjan--bialystok

wpisy na blogu

Kolejne pytanko do Gracjanków

Data dodania: 2010-11-16

Mam do Was ogromną prośbę o podanie powierzchni za jakie się rozliczaliście w przypadku tynków i wylewek ??? Organizujemy już sobie prace na następny rok.  Zdecydowaliśmy się na tynki tradycyjne z agregatu + gipsowanie. Z materiałem facet zaśpiewał nam 28 zł. a za wylewki z materiałem 22 zł.  Co myślicie o tej cenie ?

2 Komentarze
Data dodania: 2010-11-16 19:24:32
Wylewek wyszło nam 260m2 (130 dół i 130 góra). Płaciliśmy 11 zł/m2 za robociznę (z ułożeniem styropianu). Co do tynków to wyszło nam 281 m2 na poddaszu i 404 m2 na parterze. Za tynki także płaciliśmy za robociznę a materiały kupowaliśmy sami.
odpowiedz
Data dodania: 2010-11-16 19:26:04
Dodam, że nie tynkowaliśmy sufitu w garażu, natomiast u nas powierzchnia tynkowana może być troszkę większa ponieważ mamy trochę wydłużony dom, dodatkową łazienkę i schowek na poddaszu. Pozdrawiam
odpowiedz

Procentowy podział kosztów budowy

Data dodania: 2010-11-15

Ostatnio w necie przeczytałam artykuł o procentowym rozkładzie kosztów budowy, i tak:

Stan 0 - 10 % bez piwnicy

Stan SO- 30 %

SSZ -  20 % - okna, drzwi, brama garażowa

Wykończenie + instalacje - 40 %

jestem ciekawa czy to prawda, jak tak to super bo już za mną by było 40 % wszystkich kosztów a to prawie połowa :)

Warunki mieszkaniowe

Data dodania: 2010-11-13

Otóż chciałabym się z Wami podzielić i poszukać pocieszenia w Waszych komentarzach bo niedługo padnę chyba na klaustrofobię. Od 2 miesięcy mieszkam już tzw. kątem u moich rodziców. Mieszkamy w jednym pokoju we czwórkę. Ja, Mąż i dwóch naszych synów 3 letni i 5 miesięczny malec. Dobrze że to dom a nie blog więc pokój ma jakieś  15 m2. Najgorsze jest to że z wielkiego łoża byliśmy zmuszeni przenieść się na wersalkę, a nasze kochanne pociechy często odwiedzają nas w nocy i jest naprawdę ciasno. No cóż ale bez kasy ze sprzedaży mieszkania nie mielibyśmy funduszy  na następny rok. Tylko jak pomyślę że spędzę w tej ciasnocie jeszcze jeden rok to wymiękam.

5 Komentarze
Data dodania: 2010-11-13 20:41:59
Doskonale wiem co czujesz... my z mężem i naszym 3 latkiem mieszkamy kątem u moich rodziców w pokoju, który ma ok 9m2 w mieszkaniu 53m2. Nie jest lekko. Taki stan trwa już od 3 lat. Nie mam już gdzie wpychać rzeczy, każdy kąt zapchany a na szafach jeszcze wszystko popakowane w pudełka po sufit. Jak mam posprzątać to wszystkiego mi się odechciewa bo nie wiem od czego zacząć i gdzie znów upychać kolejne klamoty. Jestem załamana a takie mieszkanie jeszcze trochę potrwa jednak każdy postęp na budowie dodaje mi skrzydeł i wiary, że warto się pomęczyć. Ostatnio na budowie stanęłam na środku salonu i zaczęłam się wgapiać w każdy kąt z niedowierzaniem, że kiedyś będziemy mieli tyle miejsca tylko dla siebie :))) No niestety...trzeba się uzbroić w cierpliwość i masę pieniędzy ale damy radę!!!!!! :)
odpowiedz
ankag23  
Data dodania: 2010-11-13 20:53:12
Też mamy 37 m i wersalke:P da sie spac we 3 ale dorośli musza zaakceptować spanie na jedym boku ... czesto tym samym :P Do tego awantury za ścianą i smród kotów z dołu itd itd okolica fatalna ! Ale jeszcze trochę i ... :)))
odpowiedz
draumar  
Data dodania: 2010-11-13 21:00:21
Żyj myśla, że za rok bedziesz w cudownym, dużym i własnym domku! :) Dacie rade!:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-11-14 11:48:33
Hmm, takie warunki dają wielką motywację do szybszego ukończenia budowy :). Hmm, 15 m2 - potrafię to sobie wyobrazić, bo kiedyś mieszkałam na 13 m2 (dwie osoby). Dacie radę :).
odpowiedz
radzia  
Data dodania: 2010-11-15 09:36:59
jestesmy w podobnej sytuacji, na wynajmowanym co prawda bo do rodzicow byloby ciezko sie wprowadzic z roznych wzgledow. Też liczymy dni kiedy juz bedziemy mogli przeniesc nasze łózka (bo śpimy na wersalkach - nie do strawienia). Tylko jeszcze do wakacji i będziemy w swoim wymarzonym domku! Czego i Wam życzę jak najszybciej
odpowiedz

System DGP wymuszony czy grawitacyjny ?

Data dodania: 2010-11-10

Zastanawiamy się z mężem jaki zrobić system dystrybucji gorącego powietrza z kominka bo takowy planujemy. Wymuszony z turbiną ( obawiamy się że taką turbinę może być słychać w pokojach) czy grawitacyjny - ale czy to wogóle będzie ciągnąć ?? No nie wiem.

4 Komentarze
edyskas  
Data dodania: 2010-11-10 20:45:17
To musicie sie zgłosic do vironki:) ona wam z tego co pamietam pomoże:)
odpowiedz
Data dodania: 2010-11-10 21:25:16
U nas potrzeba było zamontować turbinę bo zasięg jest dość rozległy (mamy anemostaty w czterech pokojach na poddaszu oraz w dużej łazience). Montażyści od kominka powiedzieli, że grawitacja by sobie z tym nie dała rady.
odpowiedz
virion  
Data dodania: 2010-11-11 08:53:33
z tego co sie orientuje, grawitacyjny sprawdza sie tylko w pomieszczeniach bezposrednio nad kominkiem. gdy sie chce pchac powietrze dalej, pasowałoby zamontowac pompe.
odpowiedz
Data dodania: 2010-11-13 20:32:23
U nas grawitacyjny ze względów, o których pisze virion :)
odpowiedz

Elewacja - robocizna z materiałem

Data dodania: 2010-11-10

Majster od elewacji zapropoował nam również swoje materiały i zaśpiewał cenę 85 zł. za metr ze wszystkim. Orientujecie się może czy jest to korzystna propozycja.

styropian 15

tynk Caprola

4 Komentarze
virion  
Data dodania: 2010-11-10 09:56:22
styropian 15, tynk kabe silikatowy 95zł/m2. akrylowy był w cenie 88zł/m2. wiec to dobra cena!
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2010-11-10 10:02:46
Kurcze nie wiem jak to jest z metrem .. wiem że za całość moi znajomi płacili coś koło 6 tyś .. domek o metrażu 160m:)
odpowiedz
liditom  
Data dodania: 2010-11-10 11:17:53
elewacja
Witam, u nas w woj maz. również jest to cena 85pln/m ze wszystkim więc to chyba taki standard!
odpowiedz
iwon28  
Data dodania: 2010-11-10 19:20:10
elewacje
koszt materiału na elewację styropian frezowany 10" klej do przyklejania, siatka , kołki, narożniki, klej do zaciągania siatki, grunt i tynk to koszt ok 36 zł o ile ściany są proste, ja mam tynki po 3,3 zł netto za kilo. Wczoraj kupowałam cały materiał siostrze na elewacje.
odpowiedz
gracjan--bialystok OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 13318
Komentarzy: 701
Obserwują: 146
Wpisów: 189 Galeria zdjęć: 377 Koszty
Projekt GRACJAN
BUDYNEK - dom wolnostojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - okolice Białegostoku
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia