Modern Gallery
Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

konieczko

wpisy na blogu

Tynki - rozkminianie

Blog:  konieczko
Data dodania: 2011-01-27

Witam po dłuższej przerwie. Pomimo całkowitego zastoju na budowie, rozkminianie trwa  ! Obecnie na tapecie są tynki.

Chcemy zrobić tynki cementowe nakładane maszyną. Jak na razie oferty przedstawiają się następująco.

Oferta 1 - 23,5 /m2 cena z materiałem

Oferta 2 - 22 zł /m2 z materiałem

Oferta 3 - 27 zł / m2 z  materiałem lub 22 zł z materiałem za tynk gipsowy

Ciężko mi powiedzieć czy to duzo czy to mało.

Moje obliczenia wyglądają następująco.

Wydajność zaprawy (CEKOL ZT-08)  to wg producenta 1,1 kg /m2. przy grubości 1 mm

Worek 22 kg kosztuje 18,31

Do zrobienia jest około 700 metrów i grubość tynku ok 10 mm

Więc potrzebuję około 700 * 1,1 * 10 = 7700 kg.

7700 kg / 22 kg * 18,31 =  6408 złotych

Do tego trzeba dodać koszt profili aluminiowych i innych dupereli.

Prze założeniu że fachowcy chcą 22 zł /m2 całkowity koszt wyniesie 15400. Trochę dużo. Wychodzi około 9000 za robociznę za około tydzień pracy. Jak na mój gust szaleństwo. Proszę Was o komentarze :

- ile czasu działali u Was tynkarze

- jaką grubość tynków macie

- ile płaciliście za robocizne lub za robociznę + materiał

Pozdrawiam

K

 

7 Komentarze
Data dodania: 2011-01-27 18:13:25
tynki - 25 zł z materiałem - termin już mamy ustalony- czy dużo czy mało hmmm - widzielismy ich prace w innych domkach i nam sie podobalo - dlatego postawilismy na nich :)
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-01-27 18:17:30
Nie wiem jak to wyszło za metr ale u nas wykonanie całosci tynków cementowo - wapiennych, listwowanie, zakładanie narożników. Tynki wykonane w trzech warstwach. Zapłacilismy coś około 16.500.... 730 metrów:) nie wiem czy cos co to pomoze ..
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-01-27 18:18:15
I to z robocizną:)
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-01-27 18:24:35
Nirrycos przegielam z ttym metrażem .. na takiej poworzchni jest polozona gładz:/ muze spytac o powierzchnie tynków:)dam znac:)
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-01-27 18:25:19
Nie cos przegielam z tym metrażem .. na takiej powierzchni jest polozona gładz:/ musze spytac o powierzchnie tynków:)dam znac:)
odpowiedz
Data dodania: 2011-01-27 19:22:11
cena
nasze tynki a jesteśmy świerzo po robocie to 22zł za m z ich materiałem, cena to 7tyś za 320m, chłopaki sie uwineli w 5dni, ile można by było zaoszczędzić z tej sumy może 2,5 - 3 tyś jak by mąż robił to sam...tylko ile to by trwalo miesiąc a może i dłużej...nie licząc tych dupereli, które oprócz materialu są też potrzebne.
odpowiedz
edyskas  
Data dodania: 2011-01-28 13:48:20
a jednak mialam racje ..
Tom potwierdzil .. ten matraz .. wiec metraz sie zgadza i cena tez:)
odpowiedz
konieczko OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 75892
Komentarzy: 975
Obserwują: 138
Wpisów: 305 Galeria zdjęć: 559
Projekt KORALGOL II 2G
BUDYNEK - dom wolnostojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Wrocław
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia